Dobrovolníci

"Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe", řekl Johann Wolfgang von Goethe. Bez dobrovolné práce a pomoci by Spolek Aktivních Dětí nemohl fungovat. Kdo se v SADu dětem věnuje a organizuje pro ně kulturní akce?

Mária Papcunová

Majka v začátcích činnosti SADu spolu s Dagmar Kovaříkovou organizovala integrační aktivity. Posléze začala vést cvičení pro kojence i batolata a jejich rodiče. Pracuje jako učitelka speciální základní školy Ibsenka na odloučeném pracovišti v LILA domově. S úsměvem a dobrou náladou zdolává nejen vysokohorské štíty, ale i kilometry na kole. Věnuje se fotografování, píše poezii, ráda čte, vaří a vymýšlí překvapení pro svoji rodinu a přátelé. V SADu již několik let vede "CVIČENÍČKO".

KONTAKT: Maria.Papcunova@seznam.cz

Věra Neužilová

Věrka Neužilová je maminkou dvou chlapců. Pracuje jako zdravotní sestra. Chodí ráda s dětmi na procházky, na hřiště, do kroužků a na cvičení. "Jsme aktivní a máme rádi společnost", říká o své rodině.

KONTAKT: beebina@seznam.cz

Mirka Stejskalová

Mirka po úspěšném absolvování místní základní školy a Gymnázia Křenová v Brně nyní pokračuje ve studiu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, obor Český jazyk a základy společenských věd pro střední školy. Svůj volný čas ráda tráví čtením, turistikou, se svými přáteli nebo s rodinou a samozřejmě také prací s dětmi.

KONTAKT: mirda.stejskalova@seznam.cz

Lucie Kaloudová

Lucce je šestnáct let. Již třetím rokem studuje na Gymnáziu Křenová v Brně. Ráda pracuje s dětmi, proto také příležitostně vypomáhá sdružení Otnický SAD. Můžete ji potkat v kostýmu anděla na Andělské šou i na většině ostatních SADových akcí.

KONTAKT: LucieKaloudova@centrum.cz

Marta Rosendorfová

Marta Rosendorfová spolupracuje s Občanským sdružením Otnický SAD od roku 2006. Nejprve chodila s dcerou do klubu maminek, kde společně s ostatními zpívaly dětské písničky, říkaly dětská říkadla, malovaly a kreslily. Později, když se jí narodil syn, společně s podobně naladěnými maminkami založily Klub Sluníčko. V rámci tohoto klubu cvičily s miminky, zpívaly jim písničky a učily je první říkanky. V současné době se věnuje přípravě burzy dětského oblečení.

KONTAKT: marta.ros@seznam.cz

Michaela Holušová

Míša Holušová není původem z Otnic, a tak pro ni bylo občanské sdružení Otnický SAD donedávna neznámým pojmem. Díky jejímu zaměření na pedagogiku a setkání s Danou Sekaninovou však rychle vznikl nápad na "výtvarná" setkání v SADu, a tak se díky Míše mohou děti setkávat na tvořivých dílničkách. Nedávno se Míša stala maminkou, takže momentálně je na mateřské dovolené.

KONTAKT: misha.holusova@seznam.cz

Kamila Vašourková

Kamila se do Otnic přistěhovala v roce 2008. Jak říká, hned si tu zvykla a připadala si "jako doma". Se dvěma dcerami - jen co trošku povyrostly - začala navštěvovat akce SADu. Práce a nadšení místních lidí ji natolik inspirovaly, že se nabídla jako dobrovolník. A protože je člověk tvořivý a ráda předává zkušenosti a znalosti dále, s radostí přijala nabídku vést tvořivé dílničky pro děti. V dubnu loňského roku započal její oficiální přerod z kancelářské pracovnice na pracovnici s dětmi. Začala totiž studovat půlroční studium asistenta pedagoga. Kromě tvoření a dětí má ráda hudbu, přírodu, koně, volnost v prostoru, pohybu i myšlení. Nejraději ze všeho kreslí, učí se s dcerou hrát na klavír a rozmazluje svého kocoura.

KONTAKT: kamila.km2015@gmail.com
 

 

Dobrovolníci - fotogalerie

Kdo se v SADu dětem věnuje a organizuje pro ně volnočasové akce?

  • Dana Sekaninová
  • Dagmar Kovaříková
  • Lenka Sloupová
  • Mária Papcunová - Cvičeníčko
  • Věra Neužilová - MIMI klub
  • Mirka Stejskalová
  • Lucie Kaloudová
  • Marta Rosendorfová
  • Kamila Vašourková

Otnický SAD

Občanské sdružení Otnický SAD
Spolek aktivních dětí

Dědina 46, Otnice 68354
e-mail: otnicky.sad@seznam.cz

Dále najdete

Facebook